2024 წელს თბილისში ახალ პროექტებში გასულ წელთან შედარებით ტრანზაქციების რაოდენობის 8.5%-იანი ზრდა ფიქსირდება. ძველ პროექტებში კი 2023 წელთან შედარებით მაჩვენებელი 13%-ით არის შემცირებული.
2024 წლის დეკემბერში თბილისში ახალაშენებული ბინების საშუალო შეწონილი გასაყიდი ფასი 13%-ით გაიზარდა ფართო ცენტრში, გარეუბანში 10%-იანი ზრდა დაფიქსირდა, ხოლო ქალაქის ცენტრში საშუალო შეწონილმა ფასმა 1%-ით მოიმატა.
2024 წლის ნოემბერში თბილისში ახალ პროექტებში ტრანზაქციების 17%-იანი ზრდა ფიქსირდება. ძველ პროექტებში კი 2023 წლის ნოემბერთან შედარებით მაჩვენებელი 7%-ით არის შემცირებული.
ბათუმში 2024 წლის ნოემბერში ახალაშენებული ბინების საშუალო შეწონილი ფასი 6%-ით გაიზარდა და კვ.მ-ზე 1,097 აშშ დოლარი შეადგინა. ძველი ბინების შემთხვევაში კი მაჩვენებელი 2%-ით, კვ.მ.-ზე 975 აშშ დოლარამდე შემცირდა.
2024 წლის ნოემბერში თბილისში საცხოვრებელი ბინების ტრანზაქციების რაოდენობამ 3,739 ერთეული შეადგინა და წინა წლის ნოემბერთან შედარებით 11%-იანი ზრდა დაფიქსირდა. ბაზრის ზომა 20%-ით, 264 მილიონ აშშ დოლარამდეა გაზრდილი.
ბათუმში 2024 წლის ნოემბერში ახალაშენებული ბინების ტრანზაქციების რაოდენობა 49%-ით გაიზარდა, ძველი ბინების შემთხვევაში კი 23%-იანი კლება დაფიქსირდა.
2024 წლის ნოემბერში თბილისში ახალაშენებული ბინების საშუალო შეწონილი გასაყიდი ფასი 10%-ით გაიზარდა გარეუბანში, ქალაქის ცენტრსა და ფართო ცენტრში კი 6% და 5%-იანი ზრდა დაფიქსირდა.
2024 წლის ნოემბერში ბათუმში საცხოვრებელი ბინების ტრანზაქციების რაოდენობა გასული წლის ნოემბერთან შედარებით 39%-ით, 1,374 ერთეულამდე გაიზარდა, ბაზრის ზომა კი 46%-ით გაიზარდა და 71 მილიონი აშშ დოლარი შეადგინა.
2024 წლის ნოემბერში თბილისში ძველი ბინების საშუალო შეწონილი გასაყიდი ფასი გარეუბანში 5%-ით გაიზარდა, ქალაქის ცენტრსა და ფართო ცენტრში კი 17% და 18%-იანი ზრდა დაფიქსირდა.
ბათუმში 2024 წლის ოქტომბერში ახალაშენებული ბინების საშუალო შეწონილი ფასი 14%-ით გაიზარდა და კვ.მ-ზე 1,141 აშშ დოლარი შეადგინა. ძველი ბინების შემთხვევაში კი მაჩვენებელი 11%-ით, კვ.მ.-ზე 1,014 აშშ დოლარამდე გაიზარდა.